SalemNews.com, Salem, MA

Sports

May 12, 2014

Local sports schedule

TODAY’S SPORTS

HIGH SCHOOL

Baseball — Bishop Fenwick at Matignon (3:30); Beverly at Lynn Classical (4); Salem at Revere (4); Gloucester at Marblehead (4); Winthrop at Swampscott (4); Malden Catholic at St. John’s Prep (4); Pingree at BB&N (4:45); Kipp Academy at Salem Academy (5); Lynn English at Peabody (6:30).

Softball — Matignon at Bishop Fenwick (3:30); Manchester Essex at Ipswich (3:45); Masconomet at Newburyport (3:45); Lynn Classical at Beverly (4); Swampscott at Winthrop (4); Lexington Christian at Pingree (4); Marblehead at Gloucester (4:30); Kipp Academy at Salem Academy (5); Revere at Salem (7); Peabody at Lynn English (7).

Boys lacrosse — Pingree at Landmark (3:45); Pentucket at Hamilton-Wenham (3:45); Masconomet at Billerica (4); Salem at Revere (4); Bishop Fenwick at Austin Prep (4); Gloucester at Ipswich (4); North Shore Tech/Essex Aggie at Shawsheen (4); Marblehead at Danvers (5).

Girls lacrosse — Ipswich at Masconomet (3:45); Concord-Carlisle at Marblehead (4); Beverly at Gloucester (4); Danvers at Newburyport (4); Swampscott at Winthrop (4); Peabody at Wilmington (4); Austin Prep at Bishop Fenwick (4); Hamilton-Wenham at Pentucket (4); Pingree at Lexington Christian (4); Medford at Salem (7).

Boys tennis — Masconomet at Ipswich (3:30); Hamilton-Wenham at Amesbury (3:30); Salem at Beverly (3:45); Danvers at Winthrop (3:45); Swampscott at Gloucester (4); Pingree at Landmark (4); B.C. High at Marblehead (4); Lynn English at Peabody (4).

Girls tennis: Ipswich at Masconomet (3:30); Amesbury at Hamilton-Wenham (3:30); Pope John at Bishop Fenwick (3:30); Beverly at Salem (3:45); Winthrop at Danvers (3:45); Gloucester at Swampscott (4); Peabody at Lynn English (4).

Track — Salem at Lynn English (4).

TOMORROW

HIGH SCHOOL

Baseball — Saugus at Masconomet (3:45); Ipswich at Georgetown (3:45); Hamilton-Wenham at North Reading (3:45); Greater Lawrence at North Shore Tech/Essex Aggie (4); Cambridge at Salem (4); St. John’s Prep at St. John’s Shrewsbury (4).

Softball — Pingree at Bancroft (4:45).

Boys lacrosse — Peabody at Beverly (4); Lynnfield at Hamilton-Wenham (4); Manchester Essex at Masconomet (4); St. John’s Prep at Lincoln-Sudbury (5).

Girls lacrosse — Masco-nomet at Manchester Essex (3:45); Hamilton-Wenham at Lynnfield (4); North Shore Tech/Essex Aggie at Greater Lowell (4).

Boys tennis — Matignon at Bishop Fenwick (3:30); North Reading at Masconomet (3:30); Salem at Swampscott (4); Marblehead at Austin Prep (4); St. John’s Prep at Andover (4).

Girls tennis — Salem vs. Swampscott at Salem State (4); Peabody at Winthrop (4).

Track — Hamilton-Wenham at Ipswich (3:30); Saugus at Masconomet (3:30); Bishop Fenwick at Marian (3:30); St. John’s Prep at Malden Catholic (4); Marblehead at Gloucester (4); Revere at Peabody (4).

Volleyball — Millis at St. John’s Prep (6:30).

1
Text Only | Photo Reprints
Sports

Sports Special
Sports podcasts
Northeast Sports
Comments Tracker
Facebook
Sports Special