TODAY'S SPORTS

HIGH SCHOOL

Baseball � Amesbury at Hamilton-Wenham (3:45); Ipswich at Masconomet (3:45); Essex Tech at Shawsheen (4). 

Softball � Ipswich at Amesbury (3:45); Greater Lowell at Essex Tech (4). 

Boys lacrosse � Hamilton-Wenham at Manchester Essex (3:45); Masconomet at Triton (4); Georgetown at Ipswich (4); St. John's Shrewsbury at St. John's Prep (4:30); Gloucester at Peabody (6:15). 

Girls lacrosse � Methuen at Peabody (3:30); Ipswich at Georgetown (3:45); Salem at Revere (4); Beverly at Swampscott (4); Essex Tech at Dracut (4); Manchester Essex at Hamilton-Wenham (5).

Boys tennis � Marblehead at St. John's Prep (4); Danvers at Winthrop (4:30). 

Girls tennis � Peabody at Gloucester (4); Andover at Swampscott (4); Marblehead at Saugus (4).

Track � St. Mary's Lynn & Cathedral at Bishop Fenwick (3:30); Revere at Salem (4); Gloucester at Swampscott (4); Essex Tech & Greater Lawrence at Greater Lowell (4). 

Sailing � St. John's Prep at Sharon (3:45).

Volleyball � St. John's Prep at B.C. High (6).

COLLEGE

Baseball � Salem State at Babson (3:30).

Men's tennis � Commonwealth Coast Conference quarterfinals: Eastern Nazarene at Gordon (3); Western New England at Endicott (3).

TOMORROW

HIGH SCHOOL

Baseball � Bishop Fenwick at St. Mary's Lynn (3:30); St. John's Prep at B.C. High (4); Revere at Marblehead (4); Beverly at Gloucester (4:30); Pingree at Dexter Southfield (4:30); Winthrop at Salem (5); Peabody at Danvers (6:30); Swampscott at Lynn Classical (7). 

Softball � St. Mary's Lynn at Bishop Fenwick (3:30); Masconomet at Ipswich (3:45); Danvers at Peabody (4); Gloucester at Beverly (4); Winthrop at Salem (4); Lynn Classical at Swampscott (4); Marblehead at Revere (4); Pingree at Brooks (4). 

Boys lacrosse � Bishop Fenwick at Cardinal Spellman (3:30); Salem at Danvers (4); Pingree at Concord Academy (4); Salem at Danvers (6:30). 

Girls lacrosse � Triton at Masconomet (3:45); Salem at Shawsheen (4); Lynnfield at Peabody (4); Phillips Exeter at Pingree (4:45); Bishop Fenwick at Cardinal Spellman (5). 

Boys tennis � Ipswich at Triton (3:30); Pentucket at Hamilton-Wenham (3:30); Masconomet at Newburyport (3:30); Peabody at Danvers (4); Salem at Winthrop (4); Beverly at Gloucester (4); Revere at Marblehead (4); Swampscott at Lynn Classical (4); St. Mary's Lynn at St. John's Prep (4); Matignon at Bishop Fenwick (4); Bancroft at Pingree (4:30). 

Girls tennis � Newburyport at Masconomet (3:30); Triton at Ipswich (3:30); Hamilton-Wenham at Pentucket (3:30); Bishop Fenwick at Lowell Catholic (3:30); Gloucester at Beverly (4); Winthrop at Salem (4); Danvers at Peabody (4); Lynn Classical at Swampscott (4); Marblehead at Revere (4); Concord Academy at Pingree (4).

Track � Hamilton-Wenham & Pentucket at Masconomet (3:30); Newburyport & Triton at Ipswich (3:30); Lynn Classical at Peabody (4); Pingree vs. Concord Academy & Landmark at Gordon College, Wenham (4).

Rugby � St. John's Prep at Belmont (7).

Sailing � Milton Academy at St. John's Prep (3:30).

Volleyball � St. John's Prep at Xaverian (6).

COLLEGE

Men's lacrosse � Commonwealth Coast Conference semifinals: Gordon at Endicott (4).

Women's lacrosse � Commonwealth Coast Conference semifinals: Gordon at Western New England (4); Endicott at Roger Williams (4).

||||

Trending Video

Recommended for you